UPIS U REGISTAR GROBNIH MJESTA

OPĆINA POSEDARJE

UPRAVA GROBLJA

20.04.2023. godine

UPRAVA GROBLJA POZIVA SVE KORISNIKE GROBNIH MJESTA NA PODRUČJU OPĆINE POSEDARJE NA UPIS U REGISTAR GROBNIH MJESTA

U cilju ustrojavanja vjerodostojne dokumentacije, pozivaju se korisnici grobnih mjesta na svim grobljima Općine Posedarje da kod Uprave groblja – kontakt osoba Ante Klanac, bacc.oec. obave uvid u prikupljene podatke te da dostave ažurirane podatke o korisnicima grobnica i ukopanim pokojnicima.

Prikupljeni podaci dostupni su u uredu Uprave groblja na adresi Trg Martina Posedarkog 1 u Posedarju, prvi kat, a ažurirani podaci dostavljaju se u Upravi groblja radnim danom od 9 do 12 sati, na mail Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. ili na tel 023/266-774 gsm 099 6092976.

Osobito napominjemo kako se od 2023. godine naplaćuje godišnja grobna naknada,a Zakonom o grobljima člankom 14. propisano je da:

„Grobno mjesto za koje grobna naknada nije plaćena deset godina, smatra se napuštenim i može se ponovo dodijeliti na korištenje, ali tek nakon proteka petnaest godina od posljednjeg ukopa u grob, odnosno nakon proteka trideset godina od ukopa u grobnicu.“

Uprava groblja

Ante Klanac, bacc.oec.