Trg Martina Posedarskog 1

Sufinanciranje provođenja izobrazno-informativnih aktivnosti o gospodarenju otpadom u okviru kružnog gospodarstva u općini Posedarje

U ponedjeljak, 6. svibnja 2024. g. u sklopu projekta "Sufinanciranje provođenja izobrazno-informativnih aktivnosti o gospodarenju otpadom u okviru kružnog gospodarstva u općini Posedarje", održane su radionice predškolskoj grupi polaznika Dječjeg vrtića "Cvrčak" i  učenicima razredne nastave i 6. razreda Osnovne škole "Braća Ribar Posedarje". Djeca su sudjelovala na edukaciji o kružnom gospodarenju otpadom. Radionice su dogovorene pod pokroviteljstvom i u suradnji s Općinom Posedarje, a prezentirala ih je Katarina Burić, djelatnica tvrtke Win Machine iz Zagreba. Predškolci i učenici su educirani o načinima odlaganja i rukovanja sa sirovinama koje čine otpad, te su za poklon dobili diplome i spremnike za razdvojeno odvajanje otpada. Vrijednost projekta iznosi 18.843,75 eura te je projekt sufinanciran od Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost u vrijednosti 15.000 eura.